مناسبت­ها
جستجو
اعضا

خبر

سومین نشست تخصصی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد

سومین نشست تخصصی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با موضوع «چالش‌ها و فرصت‌های تعامل دولت و روحانیت» و با حضور کارشناسان مربوطه برگزار شد.

 

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سومین نشست تخصصی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با موضوع «چالش‌ها و فرصت‌های تعامل دولت و روحانیت» برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حسام‌الدین آشنا سرپرست مرکز بررسی‌های استراتژیک ضمن اشاره به سابقه تعامل روحانیت با دولت‌های پیشین، ضرورت بررسی این سابقه و آسیب‌شناسی این تعاملات را یادآورد شده و با توجه به جایگاه روحانیت در ایران و نظام جمهوری اسلامی، توجه به این تعامل را در دولت یازدهم مهم تلقی کرد.

در این جلسه علی شیرخانی، شریف لک زایی، مسعود پورفرد، سیدکاظم سیدباقری، علیرضا زهیری، کمال اکبری، محسن مهاجرنیا، و علیرضا نائیج از محققان و صاحبنظران مطالعات دینی، اجتماعی و سیاسی و هم‌چنین حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری حضور داشتند.

جریان‌های فکری موجود در حوزه‌ علمیه قم درخصوص تعامل با دولت، چالش‌های موجود در روابط دولت و روحانیت، میراث دولت گذشته در زمینه روابط دولت و روحانیت، بایسته‌های تعامل دولت و روحانیت در دوران جدید، و راهکارهای رسیدن به تعامل مثبت و سازنده میان دولت و روحانیت بالاخص در حوزه علمیه قم، از جمله مباحث مرود بررسی در این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم